To, jaki strop wybierzmy (lub zrobi to za nas architekt) uzależnione jest od budynku, jego bryły oraz wymagań i oczekiwań właściciela. Dwa główne rodzaje stropów to monolityczny oraz gęstożebrowy. Jest on bardziej pracochłonny w pierwszej kolejności wymaga deskowania, wypełniony jest pustakami porotherm 25, jego montaż może być prowadzony na przestrzeni czasowej natomiast strop monolityczny należy wykonać nieprzerwanie, ponieważ wiatr może nanieść różnego rodzaju zanieczyszczenia, które będzie trzeba usunąć.

Do wykonania tego stropu niezbędne jest pełne deskowanie, może mieć grubość od 6 do 16 centymetrów, jego waga jest bardzo duża, bo nawet do 450 kilogramów, ale dzięki temu doskonale tłumi drgania oraz prowadzi do izolacji akustycznej. Strop monolityczny nadaje się do każdego rodzaju budynku bez względu na jego bryłę. Jego wykonanie jest skomplikowane, dlatego warto to zadanie powierzyć specjalistycznej ekipie budowlanej, której zajmie to zdecydowanie mniej czasu i zostanie prawidłowo wykonany.

Każdy element budynku, domu jest bardzo istotny zaczynając od fundamentów, stropu, ścian nośnych oraz działowych kończąc na elementach wykończenia. Większość ludzi korzysta z kompleksowej obsługi firm, które zajmują się wszelkiego rodzaju wnioskami i pozwoleniami na budowę i konsekwentnie do oddania budynku właścicielowi. Budowa domu to inwestycja na całe życie dla pokoleń, dlatego warto tą inwestycją zaplanować, wiele firm dysponuje nie tylko pomocą wykonawczą, ale również doradczą w kwestii finansowej.

.

porady budowlane